دسترسی ایران به تکنولوژی روز جهان در حوزه کاغذ بسته‌بندی و کارتن‌سازی

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران گفت: خوشبختانه ایران در بخش تولید کاغذ بسته‌بندی و کارتن‌سازی، کشوری خودکفا و به تکنولوژی‌های روز جهان دسترسی دارد.

ابوالفضل روغنی گلپایگانی رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران گفت: خوشبختانه ایران در بخش تولید کاغذ بسته‌بندی پیشرو است.

او گفت: ایران دومین کشور جهان است که بعد از کشور چین، در آن کاغذ تولید شده است و برخی از کشور‌هایی که امروز تولیدکننده کاغذ هستند، پیش از این بخشی از کشور ما بودند. صرف نظر از توانمندی‌هایی که در زمینه تولید کاغذ تحریر و سایر اقلام سلولوزی نظیر کاغذ تیشو در کشور وجود دارد.

گلپایگانی گفت: خوشبختانه ایران در بخش تولید کاغذ بسته‌بندی و کارتن‌سازی، کشوری خودکفا و به تکنولوژی‌های روز جهان دسترسی دارد.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان کاغذ گفت: در حال حاضر سهم ایران در بازار‌های خارجی افزایش یافته است، بنابراین توسعه صنایع چاپ و بسته‌بندی ایران و ورود مقتدرانه به بازار‌های جهانی، با تکیه بر تلاش مضاعف دست‌اندرکاران این صنایع و همچنین بهبود دیپلماسی اقتصادی کشور، هدفی کاملا دست‌یافتنی است.

او گفت:کشور ما سالانه به ۹۰۰ هزار تن کاغذ کاغذ بسته‌بندی نیاز دارد به طوری که ظرفیت‌سازی صورت گرفته در کشور، جوابگوی تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال است و مجوز‌های صادر شده، این رقم را تا ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن ارتقاء می‌دهد.

گفتنی است، ششمین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، کارتن، فرآورده‌های سلولزی و ماشین آلات از اول مرداد به مدت ۴ روز از ساعت ۸ تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه‌ها بین المللی تهران میزبان فعالان اقتصادی و علاقه‌مندان به این صنعت است.