۱۰۰ واحد صنعتی در حوزه‌های چاپ و نشر در لرستان فعالیت دارند

گروه استان‌ها- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان گفت: ۱۰۰ واحد صنعتی در حوزه چاپ و نشر در استان فعالیت می‌کنند و ظرفیت چاپ بیش از ۲۵۰ ورق در روز در استان وجود دارد.

احمد حسین فتایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربروجرداظهار داشت: خرسندیم که دوازدهمین جشنواره چاپ و نشر استان در شهرستان بروجرد به نحو احسن برگزار شد و ثمرات خوبی را نیز در پی داشت.

وی افزود: خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در حوزه چاپ و نشر در شهرستان بروجرد موجود است که باید این ظرفیت‌ها پرورش و توسعه پیدا کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان عنوان کرد: هم اکنون ظرفیت روزانه بیش از ۲۵۰ ورق چاپ را در استان داریم و همچنین نزدیک به ۱۰۰ واحد صنعتی در حوزه‌های چاپ و نشر در استان مشغول فعالیت‌اند. واحدهای صنعتی چاپ علاوه بر خدماتی که در سطح استان ارائه می‌دهند می‌توانند خدماتی به استان‌های همجوار نیز ارائه دهند.

وی با اشاره به حوزه فعالیت چاپ و خدمات رسانی به دیگر استان‌ها خاطر نشان کرد: ظرفیت حوزه‌های ما به قدری است که توانایی خدمات رسانی به استان‌های برخورداری مانند استان تهران، البرز و سمنان را داریم و این کار می‌تواند به رشد و بالندگی ما در حوزه فرهنگ و هنر کمک کند.

فتایی تاکید کرد: یکی از ابزارها و لازمه‌های توسعه فرهنگ و هنر ، زیر ساخت‌های آن است که صنعت چاپ هم یکی از همین زیر ساخت‌هاست که خوشبختانه در استان لرستان فعالیت‌های بسیار خوب و خدمات بسیار ارزنده‌ای در این حوزه انجام می‌شود.