توقف تأمین کاغذ به قیمت دولتی/ تا اطلاع ثانوی نشریات مشمول ماده ۱۶ نمی‌شوند

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ مطرح کرد توقف تأمین کاغذ به قیمت دولتی/ تا اطلاع ثانوی نشریات مشمول ماده ۱۶ نمی‌شوند

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه روند تأمین کاغذ به قیمت دولتی تا یک ماه و نیم گذشته ادامه پیدا کرد ولی متوقف شد چون بانک مرکزی دیگر ارز تخصیص نداد و اعلام کرد دارو از مطبوعات واجب‌تر است گفت: تا اطلاع ثانوی نشریات مشمول ماده ۱۶ نمی‌شوند.
توقف تأمین کاغذ به قیمت دولتی/ تا اطلاع ثانوی نشریات مشمول ماده ۱۶ نمی‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، سیدمحمدرضا دربندی که در جمع اصحاب رسانه استان همدان در خانه ملت صحبت می‌کرد اظهار کرد: وظیفه وزارت ارشاد تامین و توزیع کاغذ نیست بلکه تخصیص یارانه کاغذ است.

وی گفت: از خردادماه به دلیل افزایش قیمت ارز به صورت وجدانی و شخصی ورود کردیم و با سه تاجر به گفت‌وگو نشستیم.

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هر کیلو کاغذ در بازار آزاد ۷ هزار تومان بود اما قیمت دولتی ۴ هزار و ۱۰۰ تومان را توافق کردیم که ۵ هزار و ۱۵۰ تومان به مطبوعات اختصاص یابد اظهار کرد: پنج ماه به این شیوه حرکت کردیم به طوری که درخواست‌ها را بررسی و با توجه به شرایط مطبوعات سهمیه کاغذ به آن‌ها کاغذ داده شد.

وی افزود: گاهی درخواست‌های ۳۰ تا ۵۰ تن به دست ما می‌رسید که با بررسی‌های انجام شده و شرایط موجود کاهش پیدا کرد.

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:‌ این روند تا یک ماه و نیم گذشته ادامه پیدا کرد ولی متوقف شد چون بانک مرکزی دیگر ارز تخصیص نداد و اعلام کرد دارو از مطبوعات واجب‌تر است.

وی افزود: قرار شد وزیر فرهنگ در حاشیه جلسه هیات دولت با رئیس بانک مرکزی صحبت کند که ارز کاغذ ۱۰۰ میلیون دلار است در حالی که ارز دارو ۴ میلیارد دلار است و ارز کاغذ با این شرایط رقمی نیست.

دربندی با بیان اینکه هر روزه تماس‌های بسیاری درباره کاغذ داریم اظهار کرد: توصیه ما هم کاهش تعداد صفحات و تیراژ است تا این برهه را سپری کنیم، ضمن اینکه تا اطلاع ثانوی رسانه‌ها مشمول ماده ۱۶ نمی‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *