دوربین جدید فوجی فیلم عکس‌ها را فورا چاپ می‌کند و رنگ‌بندی هیجان‌انگیزی دارد

جدیدترین دوربین چاپ فوری فوجی‌فیلم تغییرات نسلی زیادی تجربه نکرده، اما رنگ‌بندی متنوعی دارد و به سیستم جدیدی برای روشن‌ و‌ خاموش کردن مجهز است.
جدیدترین دوربین عکاسی فوجی‌فیلم که Fujifilm Instax Mini 12 نام دارد و در دسته‌ی دوربین‌های چاپ عکس فوری قرار می‌گیرد تغییرات زیادی نسبت‌به مدل قبل تجربه نکرده است، اما طراحی دوست‌داشتنی دارد و حدودا دو هفته‌ی دیگر با قیمت ۷۹٫۹۵ دلار روانه‌ی بازار می‌شود.

دوربین‌های Instax Mini 12 و Instax Mini 11 به‌غیر از یک‌سری تفاوت‌های جزئی در طراحی و قابلیت‌های جدید در مدل ۲۰۲۳، عملا مشابه هم هستند. بزرگ‌ترین تغییر ظاهری Instax Mini 12 در ساختار لنز اتفاق افتاده است. در مدل جدید می‌توانید لنز را بچرخانید تا وارد حالت کلوزآپ شوید. در مدل قبل برای این کار مجبور بودید یک دکمه را فشار دهید.
مدل سبز دوربین چاپ فوری فوجی فیلم Instax Mini 12

بر اساس گزارش ورج، چرخاندن لنز امکان خاموش و روشن کردن دوربین را نیز فراهم می‌کند. روشن کردن دوربین Instax Mini 11 مشروط به فشردن دکمه‌ی کناری بود. همچنین برای خاموش کردن دستگاه مجبور بودید لنز را جدا و سپس مجددا به دوربین متصل کنید.

فوجی‌فیلم تغییراتی در فلاش دوربین اعمال کرده است، اما متأسفانه حتی در مدل جدید نیز نمی‌توان فلاش را خاموش کرد. فوجی‌فیلم می‌گوید سیستم خودکار فلاش در دوربین جدید روی بهینه‌سازی کیفیت تصویر در محیط‌های روشن و کم‌نور تأثیر می‌گذارد.

بدنه‌ی Instax Mini 12 برخلاف مدل قبل، بیشتر از آنکه مربعی‌شکل باشد، مستطیلی است؛ با این‌حال لبه‌های دوربین همچنان خمیده هستند. پهنای دوربین کمی کمتر از مدل Instax Mini 11 شده است تا نگه‌داشتن آن به هنگام عکاسی ساده‌تر باشد. فوجی‌فیلم مدل مشکی را حذف کرده و به جای آن، Instax Mini 12 را در مدلی به رنگ سبز نعنایی عرضه می‌کند.

فوجی‌فیلم افزون‌بر دوربین Instax Mini 12 اپلیکیشن موبایلی جدیدی به نام !INSTAX UP نیز معرفی کرده است که به‌زودی منتشر می‌شود. کاربران به‌لطف این اپلیکیشن می‌توانند تصاویرشان را اسکن و ذخیره کنند. !INSTAX UP با تمامی دوربین‌های سری Instax Mini سازگاری دارد.