تسهیلات ۱۰ میلیاردی برای صنعت چاپ/ چاپخانه‌داران در بهین‌یاب ثبت‌نام کنند

احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ با اشاره به مذاکره با وزارت صمت برای استفاده واحدهای چاپی از تسهیلات گفت:‌ طبق توافقات اولیه قرار بر این شده است که به واحدهای چاپی بین ۱ تا ۱۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش اختصاص پیدا کند.

وی ادامه داد: بر این اساس متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه بهین‌یاب برای دریافت تسهیلات مورد نظر ثبت نام کرده و از تسهیلات سرمایه در گردش یا سرمایه ثابت استفاده کنند،‌ هم‌چنین واحدهای چاپی می‌توانند از تسهیلات۱۸ درصدی بانک کلی تا مبلغ ۱۰ میلیارد تومان نیز استفاده کنند.

ابوالحسنی با اشاره به وضعیت نامساعد بازار سفارشات چاپی گفت:  در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال‌های گذشته با کاهش سفارشات چاپ روبرو بودیم،‌ از سوی دیگر فرسوده بودن ناوگان صنعت چاپ دغدغه بسیاری از فعالان این عرصه است که به دلیل نبود سرمایه در گردش امکان بازسازی آن نیز وجود نداشته است،‌ با فراهم شدن این تسهیلات بخشی از بدنه صنعت چاپ امکان بازسازی و نوسازی پیدا خواهد کرد.

وی در پایان گفت: همه واحدهای چاپی در تهران می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند و ثبت نام برای دریافت نیز از هم‌اکنون امکان پذیر است.