وزارت فرهنگ متولی اصلی صنعت چاپ است

تهران- ایرنا- نماینده دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این وزارتخانه به عنوان متولی اصلی صنعت چاپ و بسته بندی کشور محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محسن شمس» امروز در نشست خبری نمایشگاه بین المللی «آینده چاپ ایران (IFPEX) » افزود: سال ۹۵ با توافق وزرای وقت صنعت، معدن و تجارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی، توافق‌نامه‌ای امضا شد که بر اساس آن واردات ماشین‌آلات و خطوط تولید صنعت چاپ با ارائه مجوز وزارت صمت باشد.

وی بیان‌داشت: ‌با پیگیری‌های انجام شده در سال جاری، از حدود یک ماه پیش این توافق‌نامه لغو شد و مصوب شد که انجام این مهم بار دیگر با تولی‌گری وزارت فرهنگ باشد؛ به این ترتیب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی اصلی صنعت چاپ کشور محسوب می‌شود.

شمس خاطرنشان‌کرد: این موضوع اکنون در حال طی کردن روال اداری خودش است و به‌زودی تعرفه‌های مربوط به واردات ماشین‌آلات این صنعت وارد کتاب مقررات صادرات و واردات خواهد شد.

به گزارش ایرنا، نمایشگاه آینده چاپ ایران (IFPEX) از ۲۰ لغایت ۲۳ دی‌ماه آینده در فضایی به متراژ پنج‌هزار متر مربع در مرکز نمایشگاه‌بین المللی ایران‌مال برگزار خواهد شد که در صورت استقبال بیشتر تا هفت هزار متر مربع افزایش خواهد یافت.

برگزاری پنل‌های تخصصی، همچنین دوره‌های تخصصی مدیریت رنگ در طراحی و پیش از چاپ، ساختار طراحی و بسته بندی و طراحی محصول در چاپ فلسکو، از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در این نمایشگاه خواهد بود.