چاپ CD

چاپ CD

CD یکی از ابزارهای ضروری در جهان امروز است که برای اولین بار توسط جیمز راسل در سال ۱۹۶۰ مطرح شد و از همان زمان تاکنون، مورد استقبال قرار گرفته است! جالب است بدانید: ایده ساخت این ابزار از گرامافون گرفته شده است و تقریبا در تمام محیط های اداری، شرکت ها، مدارس و موسسه های آموزشی، یکی از ابزارهای ثابت هستند که مورد نیاز می باشد. سی دی به اصطلاح دیسک فشرده‌ی تخت است که به عنوان رسانه ذخیره سازی نوری مورد استفاده قرار می گیرد. یک طرف سی دی، پخش کننده دیسک و طرف دیگر دیسک دارای برچسب است که نشان می دهد چه چیزی روی دیسک وجود دارد. ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با چاپ CD، کاربرد آن و مزایای استفاده از CD مطالب مهمی را به شما دوستان عزیز و محترم ارائه دهیم. با ما همراه باشید.
چاپ فوری
چاپ روی CD

همانطور که می دانیدCD کاربرد فراوانی دارد و به راحتی در کامپیوتر و ماشین مورد استفاده قرار می گیرد. از قدیم و ندیم سی دی به منظور ذخیره اطلاعات به کار رفته و حتی قابلیت ذخیره برنامه های نرم افزاری را هم دارد. جالب است بدانید: برای ترویج کتاب نیز امروزه انواع داستان ها و کتاب های خوب به عنوان کتاب های صوتی، توسط سی دی قابلیت پخش شدن در ماشین را هم دارند.یکی دیگر از کاربردهای CD اینست که از انها برای پشتیبان گرفتن و یا انتقال اطلاعات به کامپیوتر و بالعکس هم استفاده می شود. در تمامی شرکت ها سی دی یکی از عناصر مهم ست اداری محسوب میشود که از آن برای ارسال مدارک مهم و مورد نیاز به شرکت های دیگر استفاده می کنند. از طرفی امروزه CD یکی از ابزارهای ثابت داخل ماشین‌ها برای پخش موسیقی محسوب می شوند
چاپ روی سی دی چگونه است؟

چاپ CD به نوعی یک تبلیغ درنظر گرفته می شود که از قدیم و ندیم رایج بوده و با استفاده از چاپ افست و یا چاپ دیجیتال (چاپ فوری)، طرح های گرافیکی جالبی را بر روی CD چاپ می کنند که اصولا لوگو و آرم شرکت و همچنین اطلاعات تماس بر روی چاپ می شود.

یکی از ویژگی‌هایی که اینکار دارد، جلوه‌ی بصری است که با طرح جذابی که کاربر از طریق فتوشاپ طراحی می کند، یک کاور جالب و جذاب برای سی دی تولید می شود تا موجب هویت بخشیدن به سی دی شود، اگر دقت کرده باشید در هنگام خرید CD فایل صوتی و یا فیلم ها هم به همین صورت عمل شده و روی CD جلد زیبایی را می‌بینید که مانند برچسب بر روی دیسک چسبیده شده است. در واقع این ایده یکی از خلاقیت های منحصر به فرد است که مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است. چاپ CD به اینصورت است که ابتدا یک فضایی با جنس مقوا درنظر می گیرند که از ۱۱ محفظه تشکیل شده است و سپس CD ها رو درون این فضا قرار می دهند و بعد از این، طرح فتوشاپ آماده شده نیز برای چاپ فرستاده می شود.امروزه دستگاههای چاپ CD متنوع و با کیفیت بالایی وجود دارد که برای چاپ سی دی و دی وی دی به کار می رود.

دستگاه های چاپ فوری CD غالبا در هر ساعت چیزی در حدود ۱۳۰۰ الی ۱۵۰۰ سی دی چاپ می‌کنند و کیفیت و سرعت از ویژگی های بارز دستگاههای چاپ است که بسیار مورد اهمیت قرار گرفته و نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است.
چرا چاپ CD را مهم بدانیم؟

امروزه افراد زیادی برای تبلیغات کسب و کار خود از چاپ بر روی CD و DVD استفاده می کنند. نه تنها مقرون به صرفه می باشد، بلکه بسیار پرمخاطب است و می تواند با دست به دست چرخیدن، مشتریان زیادی را به طرف شما بکشاند.

یکی از چاپ‌های متداولی که برای CD استفاده می کنند، چاپ افست می‌باشد که کیفیت بالایی داشته و به وزن سی دی چیزی اضافه نمی کند. از این رو شما هم می توانید از این چاپ استفاده نمایید.

همچنین هنگامی که مراحل چاپ به پایان رسید، سطح چاپ شده را برای تثبیت رنگ و ضد خش شدن طرح، با دستگاه مخصوص کوت می کنند که زیبایی فوق العاده به CD می بخشد. از این رو می توانید سی دی‌های زیبا و جذابی را تهیه کنید.