تولید کاغذ از سنگ‌آهک در شاهرود

استاندار سمنان با اشاره به آمادگی این استان برای همکاری با سرمایه‌گذاران وعده داد: سرمایه گذاران مشکلی در این استان نخواهند داشت و مسوولان اجرایی استان همه تلاش خود را برای فراهم سازی بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در استان به کار گیرند.

به گزارش ایسنا علیرضا آشناگر در دیدار با مدیر عامل شرکت چینی ولسون اظهار کرد: تلاش می‌شود سرمایه گذاران هیچ مشکلی از لحاظ اداری در استان نداشته و تیم اجرایی استان خود را موظف به رفع موانع احتمالی موجود می‌داند.

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان از همکاری با سرمایه‌گذاران در استان خبر داد و افزود: انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران و صاحبان این پروژه با انگیزه جدی ورود کرده و در کوتاهترین زمان، تجهیزات مورد نیاز را وارد استان و کشور کنند.

وی با ابراز خرسندی از حضور شرکت چینی ولسون در استان سمنان گفت: خوشبختانه پروژه تولید کاغذ از سنگ آهک در استان سمنان به سرعت درحال پیشرفت است .

وی با بیان اینکه این پروژه در کمتر از ۵ ماه به این مرحله رسیده است خاطرنشان کرد: در اولین گام به منظور مساعدت با سرمایه‌گذار، اقدامات مربوط به واگذاری زمین در موقعیتی مناسب در شهرستان شاهرود انجام و برای اجرای فاز اول و طرح های توسعه ای در مدت زمان بسیار کوتاهی اقدامات خوبی انجام شد.

آشناگر گفت: به‌منظورتامین منابع ارزی و ریالی این پروژه با مدیران صندوق توسعه ملی و بانک‌های عامل رایزنی‌ها و گفتگوهایی به انجام رسیده و از این پشتیبانی تسهیلاتی نیز مشکلی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه استان سمنان از نظر منابع معدنی یکی از متنوع ترین استان‌ها در کشور است اظهار کرد: استان سمنان یک استان صنعتی است که همجواری با پایتخت و برخورداری آن از زیرساخت‌های ارتباطی مناسب هوایی، ریلی و جاده‌ای و…این استان را به موقعیت ممتازی برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است. ضمن اینکه مدیران استان آمادگی دارند از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در استان حمایت کنند.

آشناگر با اشاره به روابط عمیق و استراتژیک بین دو کشور ایران و چین گفت: چین یکی از کشورهای دوست ایران است که در شرایط مختلف در کنار ایران بوده است .ورود این کشور به سرمایه‌گذاری در ایران در شرایط تحریم، نشان از عزم چین برای کمک به کشورهای دوست و هم‌پیمان است که جای تقدیر دارد.