سازه های نمایشگاهی

مسلما شما هم با سازه های نمایشگاهی آشنایی دارید و انواع آنها را در نمایشگاههای تبلیغاتی و یا در مکان های دیگر دیده اید. سازه های نمایشگاهی به ابزارهایی گفته می شود که به منظور دیزاین غرفه های نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. استند نمایشگاهی، رول آپ، پاپ آپ، میز کانتر و … نمونه های معروف و بارز از سازه های نمایشگاهی هستند که به صورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرند. جالب است بدانید: این روزها سازه های نمایشگاهی به عنوان بازاریابی هم به کار می رود و در خیلی از بانک ها و موسسات می توانید نمونه های مختلفی از این سازه ها را ببنید. از ویژگی های منحصر به فرد این سازه ها مقاوم پذیری و جذابیت سبک ان و همچنین قابلیت نصب راحت است که می تواند نظر خیلی از مشتریان را به خود جلب کند. سازه هایی هستند با قابلیت جابجائی، وزن مناسب، ایستائی مناسب و ماندگاری طولانی، هدف از تولید این سازه ها کم کردن هزینه، نصب سریع و آسان و امکان حمل و نقل آنها است.
چاپ کاتالوگ
هدف از سازه های نمایشگاهی چیست؟

با ورود به نمایشگاههای تبلیغاتی و با دیدن غرفه ها به وضوح هدف استفاده از سازه های نمایشگاهی را درک می کنید. از زمانیکه تبلیغات مطرح شد و افراد با راه اندازی نمایشگاههای تبلیغاتی به فروش بیشتر دست یافتند، این نمایشگاهها توانست از جایگاه خوبی برخوردار باشد و به صورت دوره ای برگزار شود. میز کانتر و استند نمایشگاهی مهمترین عناصر در غرفه آرایی هستند. طراحی و چاپ این ابزارها هم بسیار مهم است و بایستی از یک طراح و چاپخانه معتبر و حرفه ای استفاده نمود.
چاپ سازه های نمایشگاهی را به کجا بدهیم؟

نکات مهم در طراحی سازه های نمایشگاهی

طراحی اولین عنصر مهم در جلب توجه مشتری است. باید به خاطر داشته باشید که غرفه شما توسط هزاران نفر دیده می شود و می تواند زمینه سازی برای تبلیغات و فروش شما باشد. طراحی هر یک از این سازه ها بایستی در نهایت به جذب مشتری بیانجامد. از این رو می توانید با استفاده از یک طراح و گرافیست بهترین طراحی را انجام دهید. همچنین لازم است بدانید که برای طراحی این سازه ها بایستی تمامی آیتم‌ها را درنظر داشته باشید و از بهترین رنگ ها استفاده کنید تا بتوانید به سرعت نگاه مشتری را به خودش جذب کنید. دومین عامل داشتن یک محتوای کوتاه و مفید است که مورد نیاز مشتری باشد و از طرفی او را برای اطلاعات بیشتر به طرف شما بکشد.
انواع سازه های نمایشگاهی

سازه های نمایشگاهی در انواع مختلفی طراحی، چاپ و ساخته می شوند که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

رول آپ: یکی از منحصر به فردترین پرتابل نمایشگاهی است که به دلیل نصب راحت و سریع، محفوظ بودن چاپ، عدم اشغال فضا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کانتر: میز کانتر یکی از عنصرهای اصلی در غرفه آرایی است که به منظور ارائه اطلاعات و خدمات به مشتری به کار می رود. جالب است بدانید: یکی از بارزترین ویژگی میز کانتر با میز معمولی قابلیت نصب چاپ و قابل حمل بودن آن است.

استند نمایشگاهی: استند نمایشگاهی ابزاری خاص و جذاب برای نشان داده تصاویر گرافیکی است که به دلیل قابل حمل بودن و عدم اشغال فضای زیاد در تمام غرفه های نمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.
نتیجه گیری

هریک از سازه های نمایشگاهی می تواند در دیزاین غرفه های نمایشگاهی تاثیر خوبی داشته باشند. منتها لازم است بدانید: از آنجاییکه این سازه ها در فاصله نزدیکی با مخاطب قرار می گیرند، بایستی از یک چاپ با کیفیت برخوردار باشند تا جلوه بی نظیری به طرحتان داده و مشتری را تحت تاثیر بگذارد.