سریع‌ترین چاپگرهای سه‌بعدی جهان معرفی شدند

نویسنده: مصطفی عسگری
شرکت Formlabs دو چاپگر سه‌بعدی جدید به نام‌های Form 3+ و ۳B+ را به CES ۲۰۲۲ آورد که دارای سرعت بیشتری نسبت به نسل‌های قبل هستند.
ایرانی کارت بنر

Formlabs، یکی از معدود شرکت‌هایی که پرینتر سه‌بعدی را به ابزاری مفید و واقعی تبدیل کرده، به نمایشگاه CES آمده است تا دو چاپگر جدید خود را به نمایش بگذارد. Form 3+ و ۳B+ به‌روزرسانی‌هایی برای مدل‌هایی هستند که در سال ۲۰۱۹ عرضه شدند و این دستگاه‌ها به‌عنوان «سریع‌ترین چاپگرهای سه‌بعدی تا به امروز» توصیف می‌شوند.

به گزارش انگجت، چاپگرهای ۲۰۲۲ جدید Formlabs دارای لیزرهایی با قدرت بیشتر، تنظیمات مواد جدید و سخت‌افزار سریع‌تر و بادوام‌تر هستند و وعده‌ی چاپ ۴۰ درصد سریع‌تر را می‌دهند. همچنین آن‌ها همراه با Build Platform 2، دک به‌روز شده‌ای که جدا کردن محصول پس از چاپ شدن را آسان‌تر می‌کند، عرضه خواهند شد.

 

علاوه‌ بر این، این شرکت ESD Resin را هم به نمایش گذاشت. با استفاده از آن قادر خواهید بود قطعاتی بسازید که تخلیه‌های الکترواستاتیک را دفع می‌کنند. Formlabs امیدوار است ESD Resin فرصت‌های جدیدی را برای چاپ‌هایی که می‌توانند در صنعت الکترونیک و سایر عملیات‌های با فناوری پیشرفته استفاده شوند، خلق کند.

Form 3+ و ۳B+ قیمت مشابه نسخه‌های پیشین خود داشته و به ترتیب ۳۴۹۹ و ۴۸۵۰ دلار هستند. می‌توانید آن‌ها را از امروز خریداری کنید و ارسالشان نیز بلافاصله آغاز می‌شود.