معاون وزیر ارشاد در مشهد: کارخانه‌های تولید کاغذ حمایت می‌شوند

گروه استان‌ها-معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حمایت این وزارتخانه از کارخانه‌های تولید کاغذ گفت: برای کمک به کارخانه‌های تولید کاغذ برنامه‌هایی، هماهنگی لازم با دستگاه‌های مختلف صورت گرفته و این مهم در دست اقدام است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس ، یاسر احمدوند عصر امروز در حاشیه نخستین گردهمایی مشترک کارشناسان مسئول چاپ اداره‌های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و روسای اتحادیه‌های تخصصی صنعت چاپ کشور که در مشهد برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صنعت چاپ در جهان راهبردی مهم و ثروت آفرین، اشتغالزا و متحول کننده اقتصاد محسوب می‌شود چاپ و نشر صنعتی پرظرفیت برای آینده اقتصاد کشور و جزو صنایع راهبردی است که سبب ایجاد اشتغال، سرمایه گذاری و صادرات است.

وی افزود: با کاهش مشکلات این صنعت روز به روز شاهد رشد و شکوفایی و ارتقای این صنعت در کشور و در سطح بین المللی هستیم.

احمدوند تصریح کرد: برای  تولید کاغذ در کشور نیاز به هماهنگی برای حمایت مالی، اصلاح برخی از قوانین و راه اندازی برخی از بخش‌های کارخانجات وجود دارد و اگر همه این عناصر خوب پیش رود نیاز کشور در حوزه نشر تامین می‌شود.برای کمک به کارخانجات تولید کاغذ نیز برنامه‌هایی با هماهنگی دستگاه‌های مختلف صورت گرفته و در دست اقدام است.

معاون وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: در حال حاضر آثار خوبی در موضوع معرفی و شناخت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در خراسان رضوی و کل کشور در حال تولید است که با پرداخت مناسب، این آثار می‌تواند به عنوان هدیه فرهنگی و سوغات بسیار مورد توجه قرار گیرد. مردم علاقه‌مند هستند تا از مشهد سوغات فرهنگی به همراه خود داشته باشند و باید با خلاقیت بیشتر برای انواع سلایق زائران رضوی برنامه ریزی صورت گیرد.