چاپ هولوگرام

برچسب هولوگرام به نوعی از برچسب‌های اثر گذار گفته می‌شود که دارای اثر گذاری بالایی هستند و به راحتی تخریب می‌شوند.

در این برچسب‌ها تصاویر، نورهای لیزری، کدها، و متن ها‌ی بسیار ریز با ظرافت و دقت بالا در کنار یک دیگر قرار گرفته‌اند.

سطح امنیتی لیبل‌های هولوگرام بسیار بالاست، زیرا چاپ هولوگرام با استفاده از دستگاه‌ها‌ی لیزری بسیار پیشرفته و گران قیمت تولید می شوند، لذا استفاده از برچسب هولوگرام یکی از بهترین روش های امنیتی برای جلوگیری از جعل و کپی است.

بطور کلی سه نوع چاپ هولوگرام داریم

  • لیبل هولوگرام سه بعدی
  • لیبل هولوگرام دو بعدی
  • لیبل هولوگرام آماده یا عمومی

انواع اثر تخریبی برچسب هولوگرام

  • عبارت باطل شد یا کنسل شد
  • عبارت open void
  • اثر تَمپِر

اثر تخریبی هولوگرام یعنی که پس از کندن لیبل، اثر به جا مانده از لیبل بر روی محصول با نوشته‌هایی از قبیل باطل شد، کنسل شد و یا open void خود را نشان می‌دهد، اما در بعضی از انواع هولو گرام اثر تخریبی، بدین صورت است که یک لایه سلفون مانند از روی لیبل بلند شده و طرح در زیر باقی می‌‌ماند، به این نوع از تخریب به اصطلاح تَمپِر می گویند.

ویژگی‌های هولوگرام

یکی از مهم ترین ویژگی‌های چاپ هولوگرام، امنیت بالای آن است. این برچسب ها به صورتی طراحی می شوند که با استفاده از هیچ روشی نمی‌توان آن ها را مجددا تولید کرد. به همین خاطر است که اگر هولوگرام سه بعدی روی محصولی استفاده شود، به این معناست که این محصول صد درصد اصل است.

از دیگر ویژگی های که در طراحی هولوگرام وجود دارد، این است که نمی توان آن را از محصولی جدا نموده و روی محصول دیگری چسباند. زمانی که شما این برچسب را از نقطه ای که درج شده است جدا می کنید، اثری از رنگ و طرح لیبل روی محصول باقی می ماند و روی محصول دیگری نمی چسبد.

برچسب ‌های هولوگرام در مقابل عوامل مختلف مثل حرارت، خراشیدگی یا نفوذ آب از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

این نوع از برچسب را در هر طرح و اندازه ای می‌توان تولید نمود.