توجه ویژه به صادرات یعنی اجرای عملی رونق تولید/ قاچاق گسترده، تولیدات ایرانی را نابوده کرده

میرزایی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد توجه ویژه به صادرات یعنی اجرای عملی رونق تولید/ قاچاق گسترده، تولیدات ایرانی را نابوده کرده

نماینده مردم ایلام در مجلس با اشاره به نام‌گذاری سال ۹۸ گفت: باید برای توسعه و رونق تولید در کشور نگاه ویژه‌ای به صادرات کنیم چرا که حمایت از تولید در راستای صادرات است و می‌توانیم با افزایش صادرات، جان تازه‌ای به کارگاه‌ها و کارخانجات تولیدی کشورمان بدهیم.
توجه ویژه به صادرات یعنی اجرای عملی رونق تولید/ قاچاق گسترده، تولیدات ایرانی را نابوده کرده

جلال میرزایی نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید گفت: این نام‌گذاری در امتداد سال گذشته یعنی حمایت از کالای ایرانی بوده است.

وی افزود: سال ۹۸ تمامی تلاش‌ها، نگاه‌ها و برنامه‌ها باید طبق فرمایش مقام معظم رهبری به سمت رونق تولید و رفع موانع در این مسیر باشد که برهمین اساس باید آسیب‌شناسی همه جانبه‌ای صورت گرفته و دولت و مجلس و کارشناسان بررسی کنند که با چه مشکلاتی در این بخش مواجه بوده و هرچه سریع‌تر آن را مرتفع کنیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر به برخورد شعاری با سال رونق تولید اکتفا کنیم به هیچ‌وجه پیشرفت نکرده و آسیب‌های مختلفی را در خصوص بی‌توجهی به تولید، کالای ایرانی و کارگر کشورمان خواهیم داشت.

میرزایی گفت: باید تمامی دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها، قوا، نهادها به لزوم رونق تولید در کشورمان معطوف شوند و عالمانه‌تر با مقوله تولید و کالای ایرانی در کشور برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: در کشورمان کارخانه‌های زیادی ایجاد شده است اما آنها با مشکلات متعددی در زمینه عدم حمایت مواجه هستند در حالی که می‌توانیم با ارائه مشوق‌های لازم و تشویقات ویژه از ورود کالاهای خارجی که اکثر آنها مصرفی هستند به کشور جلوگیری کنیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: با عدم حمایت از مجتمع‌های تولیدی بازار آنها در کشور از دست رفته است و از طرف دیگر شاهد ورود کالاهای قاچاق به کشورمان هستیم. همچنین در این مسیر برخی کشورهای خارجی در حال تغییر سلایق مردم ایران با ورود کالاهای قاچاق هستند.

میرزایی خاطرنشان کرد: با ورود بی‌ضابطه و غیرقانونی اجناس خارجی و افزایش قاچاق تولیدات شرکت‌ها و کارخانجات ایرانی تحت الشعاع قرار گرفتند و روند کاری آنها دچار مشکل شده و با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی گفت: باید برای توسعه و رونق تولید در کشور نگاه ویژه‌ای به صادرات کنیم چرا که حمایت از تولید در راستای صادرات است و می‌توانیم با افزایش صادرات جان تازه‌ای را به کارگاه‌ها و کارخانجات تولیدی کشورمان بدهیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: با آنکه یکی از مسائل و مشکلات کشورمان بخش تولید است اما می‌توانیم با حمایت از صادرات و ارائه مشوق‌های لازم در این زمینه گام برداشته و اقتصاد را از رکود خارج کنیم ضمن اینکه فرمایش مقام معظم رهبری را هم اجرا کرده و ضریب اشتغال و تولید را در کشورمان افزایش دهیم.

میرزایی گفت: اگر بخواهیم فقط به نام‌گذاری سال اکتفا کنیم و تجهیزات و امکانات آنها را تأمین نکرده و تسهیلات و حمایت‌های لازم را به آنها ندهیم به جایی نرسیده و به تولید کشور جفا کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «رونق تولید در شرکت داروگر و تولی پرس» خواستار پیگیری این موضوع شدند.