چاپ پوستر

چاپ پوستر یکی از قدیمی ترین روشهای تبلیغات و مطمئنا یکی از موثرترین آنها به شمار میآید. چاپ پوستر از زمان های بسیار دور یکی از ابزارهای تبلیغاتی بوده و حتی میتوان گفت: اولین تئاترها و نمایش های خیابانی با این روش به مخاطبین اطلاع داده میشد. چاپ پوستر معمولا به صورت یک رو انجام می پذیرد. پوستر ها عمدتا برای استفاده بر روی تابلو اعلانات و دیوارها طراحی و چاپ می شوند. پوستر ها شامل متن و عناصر گرافیکی برای اطلاع خبری یا معرفی محصول هستند. مخاطبین این نوع از تبلیغات قشر وسیعی از جامعه را در بر می گیرد. برای اینکه بیشتر با چاپ پوستر و چاپخانه نقش هنر آشنا شوید، تا پایان این مطلب با ما باشید.
چاپخانه
پوستر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

چاپ پوستر به عنوان ابزاری بسیار کارامد در خدمت تبلیغات کلامی و پیامی قرار گرفته است و به نحو احسن از پس این وظیفه برآمده است. طراحی پوستر و چاپ آن و در کل سفارش آن با توجه به مخاطبین آن انجام می شود. یعنی با توجه به نوع تبلیغ و موضوع و همچنین مخاطبین و محل نصب آن در اندازه های مختلف چاپ و عرضه میگردد. استفاده از پوستر ها در حال حاضر بسیار فراگیرتر از قبل شده است. به همین دلیل باید مراحل طراحی، چاپ و توزیع آن به خوبی و با برنامه ریزی انجام گردد تا تاثیری را که باید بر روی همه اقشار جامعه بگذارد.

پوستر ها در معابر و گذرگاه ها نصب می شوند و مخاطبان در زمان کوتاهی می توانند پیام روی پوستر را مشاهده کنند، پس باید به گونه ای طراحی شود که در زمان کوتاه قابلیت انتقال مطلب را به مخاطب خود داشته باشد.

پوستر ها در اندازه های مختلف و در جنس های متنوع با توجه به نیاز سفارش دهنده و محل استفاده تولید و چاپ می شوند. انواع پوسترها از کاغذ معمولی چند گرمی تا نوع گلاسه و حتی مقوایی مورد استفاده قرار میگیرند. پوستر یکی از ارزان ترین روش های تبلیغات به شمار می آید که در آن تیراژ و اندازه مسئله مهمی به شمار نمی آید و در هر اندازه و تعداد قابل سفارش است.

پوستر ها در انواع مختلفی با توجه به محل نصب چاپ می شوند. اگر در معرض باران و در برابر نور خورشید قرار میگیرد از روکش های یو وی و سلفونی استفاده میگردد تا مقاومت آن را در برابر عوامل محیطی بیشتر کنند.

معرفی هر چه بیشتر و بهتر محصول یا اهداف تجاری وظیفه اصلی تبلیغات است و پوستر با قیمتی بسیار مناسب و توزیع فراگیر این مهم را به خوبی انجام میدهد و در انجام این کار به خوبی عمل کرده است. هنگامی که طرح و رنگ و کیفیت چاپ پوستر به درستی انتخاب و اجرا شود دیگر دلیل برای موفق نبودن وجود ندارد و میتوان مطمئن بود که محصول یا پیام تبلیغاتی به راحتی و با موفقیت بین مخاطبین در حال گسترش است. یکی دیگر از مزایای استفاده از پوستر تبلیغات انعطاف پذیری آن است. انعطاف در شکل و اندازه و در نحوه توزیع.

در برخی از استان ها و شهر ها محلی برای تبلیغات و چسباندن پوستر وجود دارد. میتوانید از دوستان و یا صاحبان کسب و کارهای دیگر بخواهید تا پوستر شما را در محل کارشان به نمایش بگذارند و یا میتواند عکسی از آن تهیه کرده و در فضای مجازی و یا وب سایت به نمایش بگذارید. با توجه به این انعطاف شما مطمئن می شوید که پیام شما بین عده زیادی پخش شده و به خوبی در دسترس مخاطبین خود قرار گرفته است.
نکات مهم در طراحی پوستر

در طراحی پوستر چند بخش اصلی وجود دارد. در بالای صفحه عنوان وجود دارد. این بخش باید به گونه ای انتخاب شود تا نظر مخاطبین را به راحتی جلب کرده و آن ها را محبور به ایستادن و خواندن متن پوستر کند. متن زیر عنوان قرار میگیرد و راجع به محصول و یا پیامی که قرار است به مخاطب منتقل شود انتخاب میشود ولی این انتخاب باید بسیار هوشمندانه باشد به صورتی که آنقدر کوتاه و مختصر ولی در عین حال جذاب باشد تا مخاطب را به خواندن مشتاق نگاه دارد. در پایین صفحه محل امضا قرار گرفته. این همان جایی است که قرار است نام شرکت یا کمپانی یا گروهی که در مورد آن تبلیغ میشود معرفی گردد. در کنار آن راه های ارتباطی. آدرس و شماره و … قرار دارد و اطلاعات دیگری که مورد نیاز است. این پایانی ترین خط پوستر است. پس دقت داشته باشید که از دید پنهان نشود. همچنین برای چاپ پوستر هم می توانید از چاپخانه نقش هنر بهره مند شوید.