چرا کارت‌های ملی هوشمند دیر صادر می‌شوند؟

رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران گفت: فعالان صنعت چاپ در داخل می‌توانند کارت ملی هوشمند را بدون مشکلات کنونی و ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمت فعلی تولید کنند.
به گزارش صدای بورس، در سال‌های اخیر صدور کارت ملی هوشمند به واسطه اعمال تحریم و عدم واردات بدنه و کارت خام و شیوع ویروس کرونا با تاخیر مواجه شده و طبق اعلام اخیر رئیس سازمان ثبت احوال کشور تاکنون ۹ میلیون نفر منتظر دریافت این کارت ملی هوشمند هستند. اما احمد ابوالحسنی گفت: بارها اعلام شده علت آماده نشدن کارت ملی‌های هوشمند، نبود ماده اولیه آن است. اما علت این وضعیت چیز دیگری است.

وی با بیان اینکه صنعت چاپ ایران آمادگی دارد همه کارت ملی مورد نیاز کشور را تولید کند، تصریح کرد: فعالان این صنعت حتی آمادگی دارند دستگاه تولید کیت اصلی کارت ملی را داخل سازمان ثبت احوال مستقر کنند تا اطلاعات کسی خارج نشود.

ابوالحسنی تصریح کرد: حتی ما می‌توانیم این کارت را ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمتی که در حال حاضر با استفاده از خارجی‌ها تولید می‌شود، تحویل دهیم.

وی با بیان اینکه اتحادیه آمادگی دارد به عنوان ناظر، واحدهای چاپ را برای انعقاد قرار داد معرفی کند، اظهار کرد: به نظر می‌رسد مسئولان تمایل ندارند که این کار را به بخش خصوصی بسپارند که علت این وضعیت برای ما هم سوال است.

به گزارش ایسنا، ابوالحسنی تاکید کرد که توان تولید کارت ملی هوشمند در کشور وجود دارد و گفت: البته تولیدکنندگان انتظار دارند دولت با آنها قرارداد منعقد کند تا فعالیت خود را شروع کنند.