۳ قانون برای طراحی تبلیغاتی موفق

طراحی مهمترین، اصلی ترین و در عین حال قدرتمندترین المان در تبلیغات است که اگر به درستی انجام شود می تواند شما را به هدفتان برساند. تصویرسازی درست، خلاقیت و انتقال یک حس خوب همان چیزی است که مشتری را میخکوب می کند. طراحی در تبلیغات به جسارت و خلاقیت نیاز دارد و اگر قوی باشد می تواند به سرعت احساسات بیننده را درگیر کرده و او را تحت تاثیر قرار دهد. کلید اصلی این است که شما بتوانید یک تناسب بین موضوع، متن، تصاویر و لوگو برقرار کنید. هنگامی که به این تناسب برسید، به یک طراحی تبلیغاتی خوب دست یافته اید و می توانید بهترین اثر را خلق کنید. همه چیز در طراحی نهفته است. رنگ، فونت و گرافیک! برای بررسی این که به چه صورتی کار را پیاده سازی کنید، باید بدانید که می خواهید چه عکس العملی از مخاطب دریافت کنید. می خواهید مخاطب را هیجان زده کنید؟ می خواهید به فکر فرو رود؟ یا می خواهید صرفا جلب توجه کنید و به فروش برسید! برای اینکه با قوانین مهم طراحی آشنا شوید با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.
چاپ کاتالوگ
رنگ شناسی را بدانید!

رنگ اصلی ترین عنصر در طراحی است که بایستی علم آن را از بر باشید. رنگ ها می توانند بازی زیبایی را در درگیر کردن احساسات مخاطب اجرا کنند. آنها را جذب و به خرید تشویق کنند. استفاده درست از رنگ می تواند نظر هر بیننده ای را در همان نگاه اول به خود جذب کند و دیگر چیزی نیاز نیست! به راحتی می توانید به مشتریان خود برسید. با توجه به موضوع طراحی، رنگ ها می توانند کاملا جسور، نامحسوس و یا رومانتیک باشند. می توانید از رنگ های هماهنگ و یا از رنگ های متضاد بهره مند شوید و آنها را به گونه ای اصولی در کنار هم به کار ببرید. مرزها را رعایت کنید و سعی نمایید از هر رنگی که استفاده می کنید روی آن شناخت داشته باشید. جالب است بدانید: رنگ ها می توانند حس خوبی را به مخاطب انتقال دهند و اکثرا در ابزارهای تبلیغاتی از رنگ های شاد و ملایم بهره مند می شوند. برای طراحی و چاپ کارت ویزیت، طراحی و چاپ کاتالوگ، طراحی و چاپ بروشور و هر ابزار دیگر فقط کافیست رنگ هایی را استفاده کنید که قدرت جذب داشته باشد و جلب توجه کند. به عنوان مثال برای طراحی تراکت تبلیغاتی باید رنگ های منحصر به فرد و زنده ای را استفاده کنید و هرقدر که رنگ های انتخابی شما شاد باشد، می تواند نتیجه بسیار خوبی را داشته باشد.
تایپوگرافی در طراحی را فراموش نکنید!

گاهی اوقات بازی با فونت ها می تواند نقش مهمی را در جلب توجه کردن داشته باشد. پیشنهاد می شود حداقل از دو فونت متفاوت در کار خود استفاده کنید یکی به عنوان متن و دیگری به عنوان تیتر آگهی. اینگونه نظر مخاطب را بیشتر به خود درگیر می کند. توصیه میشود تایپوگرافی را در طراحی تبلیغاتی خود امتحان کنید. به عنوان مثال برای طراحی و چاپ کاتالوگ استفاده از تایپوگرافی می تواند به زیبایی هرچه تمامتر کارتان تمام شود.
از گزاف گویی در محتوا بپرهیزید!

محتوای مفید می تواند معجزه کند! هرقدر از محتوای خوب، مختصر و پری استفاده کنید نه تنها کیفیت کارتان افزایش می یابد، بلکه مخاطب هم خسته نشده و محتوای تبلیغاتی شما را تا آخر می خواند. یکی از اصلی ترین مواردی که در تبلیغات و ابزارهای تبلیغاتی باید رعایت شود، محتوای مفید می باشد. چه بسا برخی از ابزارهای تبلیغاتی به دلیل گزاف گویی حتی خوانده نمی شوند. از این رو در انتخاب محتوا دقت کنید و متن هایی را به کار ببرید که موضوع اصلی پیام تبلیغاتی شما را واضح و شفاف مطرح کند. یک کلمه تنها یا یک تصویر ساده،گاهی اوقات خیلی بیشتر از کلمات زیاد و تصاویر پیچیده می تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند. به هیچ وجه از تصاویر اضافه یا کلمات فقط برای زیاد کردن حجم کار استفاده نکنید. جالب است بدانید: می توانید برای اینکه توجه بیشتری را ایجاد کنید، در داخل و خارج متن، از تصویر استفاده کنید. اینگونه می توانید یک ترکیب زیبا درست کنید و توجه مخاطب را به همان سمتی که می خواهید ببرید. یادتان باشد استفاده از نکاتی که گفته شد می تواند تاثیر خارق العاده ای در طراحی تبلیغاتی شما داشته باشد.